Będą nowe seriale w świecie Gry o tron?

ned lyanna

Jak informuje serwis winteriscoming.net, HBO planuje wyprodukowanie kolejnych seriali, których akcja będzie się rozgrywała w Westeros. Oprócz zapowiadanego na przyszły rok serialu poświęconego Targaryenom, możemy się spodziewać serii opartej na opowiadaniach o ser Duncanie Wysokim oraz Aegonie V Targaryenie. Coraz prawdopodobniejsze jest również pokazanie w osobnym serialu Rebelii Roberta.Po zakończeniu ósmego sezonu „Gry o tron” można było się spodziewać, że HBO nie porzuci tak klimatycznego i dochodowego świata. Były plany sfilmowania odległych wydarzeń jakie miały miejsce podczas Długiej Nocy, w końcu stanęło na osobnym serialu „House of the Dragon”, który miał widzom przybliżyć dzieje Targaryenów, a zwłaszcza czas nazywany Tańcem Smoków.

W ostatnich dniach pojawiły się zapowiedzi kolejnych seriali z naszego ulubionego uniwersum. Są duże szanse na zekranizowanie opowiadań zebranych w tomie „Rycerz Siedmiu Królestw”. Akcja dzieje się kilkadziesiąt lat przed tym, jak Robert Baratheon odwiedził Neda Starka w Winterfell. Główni bohaterowie to Dunk – ser Duncan Wysoki, późniejszy legendarny Lord Dowódca Gwardii Królewskiej oraz jego giermek, niepozorny chłopak zwany Jajem, późniejszy Aegon V Targaryen (którego w serialu i w książce wspomina wzruszająco maester Aemon „Jajo, śniło mi się że jestem stary”). Na cykl składają się na chwilę obecną trzy opowiadania, planowane czwarte – Wilczyce z Winterfell- miało zostać dołączone do jednej z antologii fantastycznej Dozoisa, ale ostatecznie Martin nie zdecydował się na jego publikację.

Dobrą wiadomością jest informacja o możliwym sfilmowaniu wydarzeń do których wielokrotnie odwoływali się bohaterowie „Gry o tron”, czyli Rebelii Roberta. Kilka retrospekcji mogliśmy obejrzeć dzięki umiejętnościom Brana, ale Rebelia Roberta to fascynujący okres historii Westeros, obfitujący w zaskakujące zwroty akcji. Co ciekawe, wcześniej Martin nie podchodził z entuzjazmem do ewentualnego pomysłu sfilmowania Rebelii Roberta, argumentując to między innymi tym, że wszystkie istotne informacje o Rebelii znajdą się w dwóch ostatnich tomach Pieśni Lodu i Ognia.

 

 

(aw)
źródło: Winteriscoming.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>