Didier Graffet zilustruje kolejny oficjalny kalendarz Pieśni Lodu i Ognia

Didier Graffet

Na blogu George’a R. R. Martina pojawiła się informacja o artyście, który będzie odpowiedzialny za zilustrowanie oficjalnego kalendarza Pieśni Lodu i Ognia na 2017 rok. To urodzony w 1970 roku francuski grafik Didier Graffet.

Graffet uczęszczał do szkół artystycznych, a od 1994 roku pracuje jako niezależny ilustrator. Artysta lubi tworzyć ilustracje poświęcone podróżom, zwłaszcza wyimaginowanym i przyznaje, że od wczesnej młodości był zafascynowany fantastyką. W swoim portfolio ma ilustracje do mitów skandynawskich i celtyckich, w tym do „Pierścienia Nibelungów” jak i grafiki do bardziej klasycznej fantasty. Przygotował m.in. okładkę do francuskiego wydania powieści D. Gemmella. Zajmuje go nie tylko współczesna SF&F, w jego galerii można również obejrzeć ilustracje do utworów Juliusza Verne’a.

Prace nad kalendarzem na przyszły rok dopiero się rozpoczynają, ale już teraz możemy się zapoznać z zaprezentowanym na stronie Martina projektem okładki, który przedstawia fragment bitwy nad Czarnym Nurtem. W poprzednich latach zilustrowanie oficjalnego kalendarza ze świata Pieśni Lodu i Ognia powierzano m.in. Michaelowi Komarckowi, Johnowi Picacio, Magali Villenouve, Marcowi Simonetti czy Tedowi Nasmithowi.

 

 

źródło: Not a Blog
Didier Graffet prezentuje prace na swojej stronie.

 

(aw)

3 Comments

  1. bardzo ładny

  2. Gdzie można taki kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>