Do księgarń trafia „The Book of Swords” a Martin zapowiada przerwę w pracach nad antologiami

okładka book of swords

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w księgarniach pojawiła się antologia „The Book of Swords”, w której czytelnicy znajdą też utwór G.R.R. Martina Sons of the Dragon, poświęcony epizodowi z bogatej historii rodu Targaryen. W odróżnieniu od wcześniejszych antologii firmowanych przez Dozoisa, w tej książce nie znajdziemy kilku zdań wprowadzenia od George’a Martina.

Gardner Dozois podczas redditowego AMA z czytelnikami przyznał, że to najprawdopodobniej ostatni tom antologii, w którym znajdziemy opowiadanie Martina, przynajmniej do czasu ukończenia przez tego ostatniego cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Pytany o szanse na wydanie kolejnych tomów antologii SF współtworzonych z G.R.R. Martinem Dozois stwierdził że wprawdzie chętnie by nad taką antologią pracowali, ale na chwilę obecną prace nad kolejnymi antologiami przy których pracował Martin zostają zawieszone do czasu ukończenia przez niego sagi. Według Dozoisa Martin jest bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek aby ukończyć swoje dzieło.

To że Martin rezygnuje z prac przy kolejnym projekcie nie jest niczym nowym. Wiele miesięcy temu Martin zapowiedział drastyczne ograniczenie swego udziału w konwentach, przestał także pisać scenariusze do odcinków serialu „Gra o tron”, a wszystko to aby pełniej skupić się na pracy nad ostatnimi tomami sagi. Rezygnacja ze współpracy z Gardnerem Dozois wpisuje się w ten nurt, ale pamiętać musimy, że oprócz deklarowanej przez Martina pracy nad „Wichrami zimy” nasz ulubiony autor ma wiele innych zajęć. Nadal sprawuje pieczę nad cyklem „Dzikie karty”, współpracuje z autorami pracującymi nad scenariuszami prequeli „Gry o tron” oraz nad zapowiedzianym przed kilkoma miesiącami tomem dziejów Targaryenów.

Polski wydawca książek G.R.R. Martina, Zysk i s-ka nie ma na razie na liście zapowiedzi wydawniczych antologii The Books of Swords.

źródło: Winteriscoming.net

(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>