Edric „Ned” Dayne

Lord Starfall. Jego ojciec był starszym bratem ser Arthura Dayne, Miecza Poranka.

Ma dwanaście lat, duże niebieskie oczy, które wydają się prawie granatowe, i jasne włosy, raczej mysie niż miodowe. Jest nieśmiały ale dobroduszny.

 

Przedakcja

Od siódmego roku życia służy Bericowi Dondarrionowi. Początkowo jest paziem, gdy ma dziesięć lat, zostaje giermkiem. Kiedyś zdobył nagrodę za trafienie kopią w pierścienie.

 

Gra o tron

Edric obserwuje turniej namiestnika. Zauważa Sansę Stark i odnotowuje, że ser Loras ofiarował jej różę. Widzi też Neda Starka, ale nie śmie do niego podejść, bo nie wie, o czym mogliby rozmawiać.

 

Nawałnica mieczy

Edric pomaga lordowi Dondarrionowi zdjąć napierśnik przed jego walką z Ogarem.

Podczas późniejszej podróży rozmawia z Aryą. Wspomina, że jego mamką była Wylla, matka Jona Snow. Opowiada, że był wraz z Dondarrionem przy Brodzie Komendanta i, gdy trafiony kopią lord Beric wpadł do rzeki, wyciągnął go z wody a później pilnował z mieczem w dłoni. Arya wypytuje go, czy zabił kiedyś człowieka. Chłopak wyjaśnia, że ma dopiero dwanaście lat.

Młody Ned wspomina również historię Ashary Dayne, jego ciotki, o której opowiadano, że rzuciła się z wieży z powodu złamanego serca. W tę romantyczną historię miał być czynnie zaangażowany ojciec Aryi.

 

(aw)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>