Gared

Brat z Nocnej Straży. Jest mężczyzną w sile wieku, ma ukończone pięćdziesiąt lat, a na Murze służy od czterdziestu lat. Wiele doświadczył w życiu, podczas jednej z zim omal nie zginął z zimna, w wyniku odmrożenia stracił uszy i kilka palców.

 

Gra o tron

 

Wysłany na zwiad wraz z Willem i Waymarem Royce’em na polecenie Jeora Mormonta tropią dzikich, którzy dopuszczali się grabieży na terenie podległym Nocnej Straży. Podczas wyprawy Gared intuicyjnie wyczuwa niebezpieczeństwo zagrażające uczestnikom zwiadu. Gdy Czarni Bracia mają się podkraść do obozowiska dzikich, ser Royce pozostawia go na straży przy koniach, dzięki czemu Garedowi udaje się umknąć przed Innymi.

Ogarnięty przerażeniem nie wraca do Nocnej Straży. Gared przedostaje się za Mur, ale zostaje schwytany przez ludzi Eddarda Starka. Sam lord Winterfell przybywa, by wymierzyć sprawiedliwość dezerterowi. Po krótkim przesłuchaniu Gared zostaje ścięty.

 

 

(aw)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>