Kolejny rozdział z „Wichrów zimy” odczytany na Balticonie

George R R Martin

George Martin zrobił niespodziankę swoim fanom, którzy przybyli na Balticon iw trakcie spotkania z czytelnikami zapoznał ich z zupełnie nowym rozdziałem z „Wichrów zimy”. Narratorem odczytanego rozdziału jest Aeron Greyjoy, zwany Mokrą Czupryną.

Podczas amerykańskiego konwentu gośćmi honorowymi byli dwaj twórcy związani z Pieśnią Lodu i Ognia. Oprócz George’a R. R. Martina status honorowego gościa otrzymał John Picaccio, artysta znany ze znakomitych prac przedstawiających bohaterów „Gry o tron”, które m.in. złożyły się przed laty na jeden z tematycznych kalendarzy. Martin wielokrotnie podkreślał, że czytanie fragmentów książki, nad jaką aktualnie pracuje, stanowi dla niego esensję bycia pisarzem, gdyż daje mu to niepowtarzalną okazję do ujrzenia, jak fani reagują na jego twórczość. Reakcje na najnowszy rozdział Aerona są co najmniej pozytywne.

Podczas tradycyjnego zadawania pytań Martin poświęcił kilka zdań Brienne z Tarthu. Pośrednio przyznał, że jednym z przodków Brienne był Dunk (ser Duncan Wysoki, legendarny rycerz i lord dowódca gwardii królewskiej), co potwierdza fanowskie teorie odnośnie rodzinnych związków Brienne i Dunka. Martin wskazał również, że kreacja Brienne jest jego odpowiedzią na typowe wojowniczki wyjęte żywcem z serii Dungeons&Dragons, paradujące w zbroi która bardziej przypomina bikini.

Najbliższym konwentem, na którym George Martin ma się pojawić, będzie Worldcon (MidAmericon2) w połowie sierpnia 2016 roku.

 

 

(aw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>