Nagrody EMMY 2016 -Gra o tron z kolejnymi statuetkami i z rekordem!

battle-of-bastads-pic2

W niedzielę rozdano nagrody Emmy w najważniejszych kategoriach. „Gra o tron” zdobyła trzy statuetki, co w połączeniu z wcześniejszymi dziewięcioma wyróżnieniami w kategoriach artystycznych daje 12 nagród Emmy zdobytych w 2016 roku i sprawia, że ekranizacja Pieśni Lodu i Ognia jest obecnie serialem z największą liczbą nagród Emmy na koncie.

„Gra o tron” zdobyła podczas wczorajszej gali nagrody dla najlepszego serialu dramatycznego (po raz drugi z rzędu). Uznanie zdobył również odcinek dziewiąty szóstego sezonu, gdyż „Bitwa bękartów” otrzymała Emmy w kategorii najlepszego scenariusza serialu dramatycznego oraz najlepszej reżyserii serialu dramatycznego.

Nagrody Emmy rozdano po raz 68. „Gra o tron” ma na koncie w sumie 38 statuetek, o jedną więcej niż dotychczasowy rekordzista wszechczasów, serial „Frasier”. A Benioff i Weiss nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa ;)

Na rozdaniu nagród pojawiła się czołówka aktorów z serialu „Gra o tron”, wraz z twórcami serialu oraz Georgem R. R. Martinem. Dla autora Pieśni Lodu i Ognia zdobyte przez serial wyróżnienia stanowiły zapewne miły prezent z okazji zbliżających się urodzin.

 

źródło: Winteriscoming.net

 

(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>