Nowe opowiadanie ze świata Pieśni Lodu i Ognia jesienią

waterman

Na Amazonie pojawiła się zapowiedź antologii „Book of Swords”, w której ma się znaleźć opowiadanie G. R. R. Martina ze świata znanego z Pieśni Lodu i Ognia.
Na razie nic więcej nie wiadomo o samym zbiorze ani o opowiadaniu przygotowanym przez George’a Martina. Premiera Księgi mieczy przewidywana jest na 10 października, chętni już teraz mogą zamawiać książkę w przedsprzedaży (22,80 dolarów).

„Book of swords” jest kolejnym zbiorem którego wydawcą jest Gardner Dozois. W poprzednich latach ukazały się tomy „Niebezpieczne kobiety” i „Łotrzyki”, w każdym z nich mogliśmy znaleźć utwór przygotowany przez Martina, a do drugiej z tych antologii Martin napisał wstęp. Jeśli chodzi o opowiadania Martina zamieszczane we wcześniejszych antologiach to były to rozwinięte teksty ze „Świata Lodu i Ognia”. Jak będzie tym razem? Czy otrzymamy nowy tekst, czy raczej będzie to materiał już opublikowany i po kosmetycznych poprawkach? Przekonamy się jesienią.

Aktualizacja 02.02.2017:
Martin poświęcił wspomnianej wyżej antologii osobny wpis na swoim blogu. Zapowiedział, że opowiadanie będzie kolejną historią opisującą przeszłość rodu Targaryen, a konkretniej będzie to opowiadanie „The Sons of the Dragon” poświęcone panowaniu Aenysa I oraz Maegora Okrutnego. Dla części fanów tytuł opowiadania oraz treść mogą brzmieć znajomo i nic dziwnego, gdyż jak zauważa Sue the Fury z watchersonthewall.com, jest to utwór który Martin czytał podczas spotkania z fanami w 2014 roku na LonConie.

George Martin zdradził również, jakie opowiadania znajdą się w szykowanym przez wydawcę zbiorze. Wśród 16 utworów przewidziano opowiadania m.in. Scotta Lyncha, Waltera Jona Williamsa oraz Robin Hobb. Sam Martin podkreśla, że nie jest to jego książka, a chociaż uwielbia współpracować z Gardnerem Dozois to tym razem oprócz dostarczenia tekstu „Synów Smoka” nie udzielał się przy pracach nad powstaniem antologii. Autor Pieśni Lodu i Ognia przyznał również, że do czasu ukończenia „Wichrów zimy” nie będzie się bardziej angażował we współpracę z  Dozoisem, choć mają pewne plany na przyszłość.

źródło: spidersweb, Blog G. R. R. Martina

(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>