Odcinek 8 – Nikt

game-of-thrones-season-6 poster

Gra o tron, sezon VI, odcinek 8
Nikt
(ang. No one)

Ranna Arya dociera do lady Crane. Aktorka po zakończonym przedstawieniu opatruje rany dziewczynki i częstuje ją swoją zupą. Lady Crane doskonale zna się na leczeniu ran, ale kucharką jest fatalną, na koniec poi Aryę makowym mlekiem i zachęca, by razem z trupą teatralną udała się do Pentos. Arya odmawia, gdyż wie, że Waif nie zrezygnuje z polowania na nią.

Czwórka najemników obozuje w lesie, są to ludzie którzy wcześniej wymordowali mieszkańców wioski brata Raya. Znajduje ich Sandor Clegane i w parę chwil zabija wszystkich siekierą.

W Meereen czerwoni kapłani wychwalają na ulicach miast Daenerys, przekonując zgromadzonych, że smocza księżniczka jest darem zesłanym przez boga ognia. Varys zauważa, że Tyrion sprzymierzył się z fanatykami i według niego pomysł ten na dłuższą metę może okazać się zgubnym. Varys żegna się z Tyrionem na jednej z ulic i udaje się z tajemniczą misją, która ma zapewnić Daenerys statki oraz przyjaciół w Westeros.

Do Czerwonej Twierdzy przybywa Lancel Lannister wraz z kilkoma braćmi z Wiary Wojującej. Przybyli aby doprowadzić Cersei na rozmowę do Wielkiego Wróbla, ale królowa stwierdza, że jeśli wielki septon chce z nią rozmawiać to niech przyjdzie do niej. Lancel nalega, grożąc użyciem przemocy. Cersei chłodno stwierdza, że wybiera przemoc. Ser Robert Strong bez wysiłku zabija jednego z braci, który był na tyle nierozsądny by go zaatakować. Cersei ponawia zaproszenie dla Wielkiego Wróbla i oddala się.

Do obozu Lannisterów stacjonującego pod Riverrun przybywa Brienne i Pod. Brienne rozmawia z Jaimem. Przyznaje, że odnalazła Sansę, i że przybywa po Blackfisha i po wojska Tullych, by z ich pomocą odbić Winterfell z rąk Boltona. Brienne zamierza udać się na pertraktacje z Blackfishem i skłonić go do poddania zamku, aby wraz z wojskiem Tullych mógł wyruszyć na północ. W tym czasie Pod rozmawia z Bronnem. Blackfish okazuje się być niezwykle upartym rycerzem. Mimo wielokrotnych nagabywań Brienne odmawia poddania zamku.

Król Tommen ogłasza, że proces Cersei i Lorasa odbędzie się pierwszego dnia Święta Matki. Jednocześnie po naradzie z Wielkim septonem postanawia zakazać rozstrzygania sporów za pośrednictwem próby walki. Król wychodzi z sali tronowej nie zwracając uwagi na matkę. Qyburn informuje Cersei, że jego pomocnicy sprawdzili pewne pogłoski i okazało się że są one prawdziwe.

Jaime rozmawia z Edmurem Tully. Uwalnia go, przekonując, by poddał zamek, a w rozmowie wykorzystuje szantaż, grożąc śmiercią małego synka Edmure’a. Edmure wkracza do zamku i robi to, czego oczekiwał Jaime Lannister. Brienne namawia Blackfisha, by wraz z nią opuścił Riverrun i udał się na północ, ale stary rycerz stwierdza, że uciekł z Krwawych Godów i nie zamierza więcej uciekać. Blackfish ginie w walce.

Sandor znajduje pozostałych zabójców brata Raya i mieszkańców wioski. Beric Dondarrion i jego przyjaciele z bractwa bez chorągwi zamierzają ich powiesić za popełnione zbrodnie, ale „dzielą się” ofiarami z Sandorem. Po egzekucji Beric rozmawia z Cleganem i namawia go aby przyłączył się do ich grupy.

Waif zabija lady Crane i goni Aryę po ulicach Braavos. Ostateczny pojedynek między dziewczynami rozgrywa się w pokoiku w którym ukrywała się Arya. Jaqen H’ghar zauważa nową twarz na ścianach Domu Czerni i Bieli. Należy ona do Waif. Jaqen przyznaje, że Arya wreszcie stała się nikim, na co dziewczynka odpowiada, że jest Aryą Stark z Winterfell i wraca do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>