Oficjalny kalendarz PLIO na 2018 rok zilustruje Eric Velhagen

kalendarz ASOIAF 2018

Na blogu George’a R. R. Martina pojawił się wpis, przedstawiający autora oficjalnego kalendarza Świata Lodu i Ognia na przyszły rok. Jest nim amerykański artysta Eric Velhagen. Velhagen zalicza się do twórców, którzy od wczesnej młodości widzieli swą przyszłość w tworzeniu obrazów spod znaku fantasy. Wśród artystów, których prace wywarły wpływ na jego twórczość znajdują się m.in. Frank Frazetta i Boris Vallejo. Wraz z rodziną mieszka w Albuquerque w Nowym Meksyku.

Przygotowanie specjalnych kalendarzy dla fanów cyklu stworzonego przez G. R. R. Martina ma już wieloletnią tradycję. Wyzwania tego podejmowało się wielu uznanych twórców, w poprzednich latach fani mieli okazję podziwiać grafiki przygotowane m.in. przez Magali Villeneuve, Teda Nasmitha, Marca Simonettiego, Johna Picacio czy Michaela Komarcka.

Na okładce kalendarza na 2018 rok pojawi się Victarion Greyjoy.
Prace Erica Velhagena można obejrzeć na jego stronie internetowej https://ericvelhagen.carbonmade.com/

 

źródło: Not a blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>