Recenzenci nie obejrzą w tym roku „Gry o tron” wcześniej niż reszta świata

GoT 6 sezon

HBO poinformowało, że w tym roku nie udostępni przedpremierowo recenzentom żadnych odcinków szóstego sezonu „Gry o tron”.

Szósty sezon „Gry o tron” będzie pierwszym sezonem w historii serialu, w którym zarówno czytelnicy książek Martina jak i widzowie solidarnie będą dzielić niewiedzę odnośnie dalszych losów swoich ulubionych bohaterów. Brak „Wichrów zimy”, których autor nie zdążył napisać przed premierą kolejnego sezonu sprawia, że fabuła kolejnego sezonu „Gry o tron” jest zagadką dla wszystkich. HBO w tej sytuacji dawkuje napięcie, oszczędnie publikując zapowiedzi kolejnego sezonu oraz nie zasypując fanów przesadną ilością fotosów z nadchodzącego 6 sezonu.

Tym bardziej nie dziwi decyzja, by nie udostępniać przedpremierowo krytykom filmowym pierwszych odcinków nowego sezonu. Fani raczej nie potrzebują zachęty, by z niecierpliwością oczekiwać wznowienia „Gry o tron”, zaś ubiegłoroczna wpadka (odcinki przekazane krytykom momentalnie wyciekły do internetu, bijąc rekordy popularności na torrentach) tym bardziej uzasadnia podjętą przez HBO decyzję.

Szósty sezon „Gry o tron” będzie miał swoją premierą 24 kwietnia 2016 roku.

 

 

źródło: Entertainment Weekly

 

 

(aw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>