Serial „Gra o tron” nie zakończy się na siedmiu sezonach?

hbo iron throne

Michael Lombardo, dyrektor programowy HBO przyznał, iż prawdopodobnie serial „Gra o tron” będzie liczył więcej niż zapowiadane początkowo siedem sezonów. Świat stworzony przez Martina jest tak bogaty, a opowieść tak wielowątkowa, że zamknięcie jej w siedemdziesięciu godzinach telewizyjnego serialu może okazać się niemożliwa. Twórcy serialu, David Benioff i Dan Weiss, planowali produkcję na siedem sezonów i w dotychczasowych wypowiedziach przedstawiciele HBO podtrzymywali tę wersję, ale w swym czwartkowym wystąpieniu Lombardo wprost odniósł się do możliwości nakręcenia więcej niż siedmiu sezonów Gry o tron: „The question is: How much beyond seven are we going to do?”. Obecnie trwają prace nad szóstym sezonem i prowadzone są rozmowy na temat siódmego, ale Michael Lombardo uważa, że Benioff i Weiss sprawiają wrażenie, jakby myślami byli przy sezonie ósmym.

Oprócz pytań odnośnie produkcji serialu Lombardo został również odpytany na okoliczność przyszłych losów Jona Snow, ale nie wyłamał się z konwencji i podobnie jak pozostali członkowie ekipy zapewnił, że jego zdaniem Jon jest martwy.

HBO zapowiedziało również, że piąty sezon będzie dostępny w wersji cyfrowej wraz z dodatkami już pod koniec sierpnia. Na anglojęzyczną wersję DVD i Blu-ray będzie trzeba poczekać do 15 marca przyszłego roku.

 

źródło: Entertainment Weekly za Watchersonthewall.com

 

 

(aw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>