Wichry zimy z wysokim priorytetem. Sen o wiośnie? na dalszym planie

waterman

Podczas sierpniowego spotkania w Londynie, George R. R. Martin potwierdził, że prace nad ukończeniem „Wichrów zimy” mają u niego obecnie najwyższy priorytet i są tym, na czym się przede wszystkim skupia w swojej pisarskiej działalności. Gorszą wiadomością jest informacja, że po zakończeniu prac nad tomem szóstym Martin bynajmniej nie zamierza przystąpić do pisania „Snu o wiośnie”.

Martin przyznał, że obecnie jego plan pisania książek związanych ze światem Westeros przedstawia się następująco:
– przede wszystkim Martin chce ukończyć „Wichry zimy”. Konsekwentnie George Martin nie informuje o stopniu zaawansowania prac oraz nie podaje nawet przybliżonej daty premiery książki
– po zakończeniu prac nad tomem szóstym Martin chce napisać kolejne opowiadanie z cyklu „Dunk i Egg” (nieco lżejsze w formie opowiadania o ser Duncanie Wysokim i jego giermku, akcja opowiadań rozgrywa się kilkadziesiąt lat przed akcją „Gry o tron”)
– „Sen o wiośnie” jest trzeci w kolejce
– następnym zaplanowanym utworem jest piąte opowiadanie z serii „Dunk i Egg”
– na samym końcu Martin planuje napisać drugą część kroniki rodu Targaryen.

Pamiętajmy jednak, że świat „Pieśni Lodu i Ognia” to tylko jedna z opisywanych przez Martina krain i że większym sentymentem Autor darzy chociażby serię Dzikie Karty. Oprócz działalności literackiej Martin udziela się także jako konsultant w pracach nad innymi projektami.

źródło: winteriscoming.net
oprac. Asia Witek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>