Will, brat z Nocnej Straży

Przed wstąpieniem do Nocnej Straży Will był myśliwym. Przyłapany na kłusownictwie wybrał służbę na Murze. Pełni ją od czterech lat. Jest najlepszym myśliwym z Braci, nikt nie porusza się po lesie równie cicho jak on.

 

Gra o tron

Will wraz z Garedem zostaje wysłany za Mur na zwiad. Dowodzi nimi młody ser Waymar Royce. Zadaniem, jakie im powierzono, jest wytropienie dzikich, którzy dopuścili się grabieży na ziemiach podległych Nocnej Straży. Will znajduje ich obozowisko i melduje o leżących tam ośmiu ciałach. Jego dowódca podaje w wątpliwość, by dzikich zabiło zimno i nakazuje sprawdzić, co było przyczyną śmierci wolnych ludzi. Ponowna wizyta w obozie wiąże się z odkryciem, iż zwłoki zniknęły. Will otrzymuje polecenie wdrapania się na drzewo i wyśledzenia z wysoka śladów po dzikich. Nie dostrzega ich, natomiast zauważa Innych, skradających się ku Waymarowi. Will nie ostrzega swego dowódcy przed niebezpieczeństwem, bowiem ma świadomość, że tym samym wydałby na siebie wyrok śmierci. Jest świadkiem pojedynku ser Waymara z Innym oraz śmierci młodego rycerza. Gdy po pewnym czasie schodzi z drzewa, widzi, że ciało Royce’a leży na ziemi, podobnie jak pozostałości jego broni. Will zabiera dziwnie poskręcany kawałek miecza jako dowód, ale nie dane mu powrócić na Mur. Ser Waymar Royce powstaje jako niebieskooki upiór i zabija Willa.

 

(aw)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>