Wydawca zaprezentował okładkę „The Book of Swords”

okładka book of swords

Jesienią ma się ukazać kolejne opowiadanie G. R. R. Martina, którego akcja będzie się rozgrywała w świecie znanym z Pieśni Lodu i Ognia. Pojawi się ono w antologii „The Book of Swords”, wraz z opowiadaniami innych mistrzów fantastyki. Wiemy już, jak będzie wglądała okładka.Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w antologii otrzymamy kolejne rozwinięcie wątku znanego już ze Świata Lodu i Ognia, a konkretnie historię synów Aegona Zdobywcy, Aenysa I Targaryena oraz Maegora zwanego Okrutnym. Jak sugeruje serwis Winteriscoming, Martin wykorzystał w tym opowiadaniu treści napisane do Świata Lodu i Ognia, które ostatecznie zostały ze Świata wycięte. Okładkowa zapowiedź wydawcy, iż w środku znajdziemy kolejną historię z „Gry o tron” może być dla mniej uświadomionych czytelników nieco myląca, gdyż akcja opowiadania rozgrywać się będzie jakieś 250 lat przed tym, gdy do Winterfell zawitał Robert Baratheon.

Sama antologia zapowiada się interesująco, wśród autorów których opowiadania udało się pozyskać do zbioru znajdziemy m.in. Scotta Lyncha, Robin Hobb, W. J. Williamsa i C. J. Cherryh. Książka ma się pojawić w księgarniach 10 października.

źrodło: Winteriscoming.net

(aw)

1 Comment

  1. Warto będzie przeczytać całość ^^

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>