„Życie w średniowiecznej wsi” Frances i Joseph Gies

zycie-w-sredniowiecznej-wsi-b-iext52663440

Niemal rok po polskiej premierze książki „Życie w średniowiecznym zamku” otrzymujemy za sprawą wydawnictwa Znak kolejną pozycję w serii, a mianowicie „Życie w średniowiecznej wsi”.

Martin w wywiadach chętnie przyznaje się do korzystania z licznych pozycji poświęconych historii wieków średnich, a książki małżeństwa Gies zaliczają się do kanonu prac wyczerpująco omawiających pewne aspekty życia w średniowieczu. Choć akcja Pieśni Lodu i Ognia koncentruje się głównie wokół bohaterów szlachetnie urodzonych, to kolejne przygody jakie stają się udziałem postaci z sagi sprawiają, że bohaterowie nawiązują bliższą niż by chcieli znajomość z postaciami z nizin społecznych. Jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich codzienność, a w jaki sposób świętowano? Jakie mieli obowiązki, a co było ich ulubioną rozrywką? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w książce „Życie w średniowiecznej wsi”.

Życie w średniowiecznej wsi
Gies Joseph, Gies Frances
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Data premiery: 2018-05-23
Cena: 39,90

(źródło: mat. prasowe)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>