George R.R. Martin o „House of the Dragon”

House of the Dragon_small

Po newsie od HBO dotyczącym planów odnośnie ekranizacji historii rodu Targaryen głos w tej sprawie zabrał również George R. R. Martin. Twórca cyklu na podstawie którego powstała „Gra o tron” potwierdził wcześniejsze informacje (zielone światło od HBO na cały pierwszy sezon dziejów Targaryenów), ale dodał też od siebie kilka zdań.

Okazuje się, że przeniesienie na ekran historii Targaryenów to pierwszy temat, jaki Martin zaproponował przedstawicielom HBO podczas prowadzonych trzy lata temu rozmów na temat potencjalnych wątków, które mogłyby w pewnym sensie kontynuować opowieść zainicjowaną „Grą o tron”. „House of the Dragon” to jak widać projekt rozwijany od kilku lat, choć sama koncepcja – i tytuł – zmieniały się wielokrotnie. Martin przyznał, że prace nad nowym serialem dopiero się rozpoczną, nie ma jeszcze szczegółowego podziału zadań, nie wiadomo też, w jakich lokalizacjach serial będzie kręcony, choć pisarz podejrzewa, że pod uwagę brane będą miejsca, w których niedawno powstawała „Gra o tron”.

Sam Martin chętnie wziąłby czynny udział w tworzeniu serialu i chętnie napisałby scenariusz jednego z odcinków, ale podkreślił wyraźnie, że pierwszeństwo ma ukończenie „Wichrów zimy”.

 

źródło: not a blog

(AW)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>