George R. R. Martin: spodziewajcie się słodko-gorzkiego zakończenia

George R R Martin

George R. R. Martin odwiedził wczoraj szkołę dziennikarstwa na uniwersytecie Northwestern w Evanston. Martin odebrał przyznane mu przez uczelnię wyróżnienie oraz spotkał się z fanami na zamkniętym spotkaniu. Autor Pieśni Lodu i Ognia przyznał, że coraz częściej jest pytany o to, w jaki sposób mógłby przyspieszyć swoją pracę nad powieścią. I jedyną odpowiedzią, jakiej może udzielić jest „nie jestem w stanie”. Martin wyjaśnił, że pracuje w swoim własnym tempie, a wydarzenia jakie mają miejsce w serialu nie będą miały wpływu na akcję jego książek.

George Martin zdecydowanie odmawia odpowiedzi na pytania, jak zakończy się jego saga. W tym temacie autor od lat konsekwentnie milczy, potwierdził tylko, że fani mogą spodziewać się słodko-gorzkiego zakończenia. Martin ma świadomość, że większość czytelników oczekuje happy endu, ale podkreśla, że przed bohaterami stoją takie zadania, po zrealizowaniu których nic nie będzie już takie jak przedtem i nie będą mogli mówić, że życie jest doskonałe.

 

źródło: time.com

 

(aw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>