„Gra o tron” z nominacją do Nagrody Hugo

game og thrones season 6 poster

Dziś ogłoszono finalistów Nagrody Hugo 2017, jednej z najważniejszych nagród dla twórców science fiction i fantasy, przyznawanej co roku przez uczestników Worldconu. Wśród nominowanych znalazły się także dwa odcinki szóstego sezonu „Gry o tron”.
Nominację w kategorii Nagroda Hugo za najlepszą prezentację dramatyczną, krótka forma otrzymały odcinki „Bitwa bękartów” oraz „Drzwi”. Akcent związany z twórczością George’a Martina znajdziemy również wśród innych nominacji, bowiem w tym roku szansę na statuetkę dla najlepszego profesjonalnego artysty ma także John Picacio, autor wielu znakomitych fanartów do Pieśni Lodu i Ognia i twórca ilustracji do oficjalnego kalendarza PLiO sprzed lat.

Zwycięzców poznamy w sierpniu 2017 roku, podczas 75 Worldconu. W tym roku  World Science Fiction Convention odbędzie się w Finlandii, w Helsinkach, a George R. R. Martin będzie tradycyjnie jednym z gości imprezy.

Serial „Gra o tron” zdobywał nagrodę Hugo w latach 2012 (nagroda za najlepszą prezentację dramatyczną, długa forma), w 2013 za odcinek Blackwater i rok później za „Deszcze Castamere”. W 2015 nominację uzyskał odcinek „The Mountain and the Viper”, ale statuetka powędrowała do twórców serialu Orphan Black.

 

źródło: tor.com
fot. mat. prasowe HBO

 

 

(aw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>