Odcinek 3 – Zdrajca

game-of-thrones-season-6 poster

Gra o tron, sezon VI, odcinek 3
Zdrajca
(ang. Oathbreaker)

Spanikowany Jon Snow wraca do życia. Widzi głębokie rany jakie zadali mu buntownicy, pamięta, że został zasztyletowany, ale wedle jego relacji po śmierci znalazł się w nicości. Melisandre uważa, że pan światła z jakiegoś powodu pozwolił Jonowi powrócić. Jon wychodzi na zewnątrz, budząc wyraźną dezorientację wśród zgromadzonych. Tormund wyjaśnia mu, że był martwy i ożył, więc ludzie uważają go za boga. Edd zauważa, że Jon nadal ma brązowe oczy. Lord dowódca sugeruje, by na razie wstrzymać się z paleniem jego ciała.

Sam podróżuje statkiem z Goździk. Zmierzają do Starego Miasta, gdzie chłopak będzie się kształcił na maestra. Zanim to jednak nastąpi zamierza oddać Goździk i jej syna pod opiekę swej rodziny.

Kolejna wizja Brana dotyczy Wieży Radości. Chłopak widzi swego ojca i jest świadkiem rozmowy a następnie walki pomiędzy Nedem i jego ludźmi a królewskimi gwardzistami. Bran widzi, jak Howland Reed niehonorowym ciosem od tyłu pokonuje Miecz Poranka, ratując tym samym życie Nedowi. Bloodraven zabiera Brana z powrotem, chociaż młody Stark bardzo chce pozostać i poznać ciąg dalszy historii. Po powrocie Bran kłóci się ze swym mentorem.

Daenerys zostaje doprowadzona do Vaes Dothrak. Tam rozmawia z wdowami po dothrackich wodzach. Dziewczyna dowiaduje się, że zgromadzenie zadecyduje o jej dalszym losie, w najlepszym razie resztę życia spędzi w towarzystwie starych khaleesi.

Varys szantażuje jedną z kobiet wspierających działania Synów Harpii. Dowiaduje się, że są oni finansowani przez możnych z Astaporu i Yunkai oraz z Volantis.

Qyburna odwiedza Cersei i Jaime w obstawie ser Gregora. Jaime podpowiada siostrze, by skłoniła ser Gregora do zabicia Wielkiego Wróbla. Cersei odmawia, gdyż planuje wystawić zbrojnego jako swego reprezentanta w sądzie bożym. Następnie Lannisterowie udają się na posiedzenie małej rady. Przypadkiem wysłuchują krytyki wielkiego maestra Pycelle pod adresem ser Gregora Clegane’a. Członkowie małej rady odmawiają współpracy ze złotymi bliźniakami. Rodzeństwo pozostaje przy stole samo. Tommen rozmawia z Wielkim Wróblem który znów za pomocą zgrabnie dobranych słów forsuje swoją wolę.

Arya nadal trenuje z Waif walkę na kije, a chociaż dziewczynka nie odzyskała wzroku to jest w stanie nawiązać kontakt z przeciwniczką. Po za tym Arya opowiada o swej przeszłości, a Waif próbuje wychwycić kłamstwa w jej opowieści. Jaqen zabiera Aryę do komnaty świątyni i ponawia swoją propozycję, że odda je wzrok jeśli dziewczynka powie, jak ma na imię. Arya wytrwale przedstawia się jako nikt. Kapłan daje jej do wypicia miseczkę wody ze świątynnej sadzawki, twierdząc, że jeśli faktycznie jest nikim, to nie ma się czego obawiać. Arya odzyskuje wzrok.

Do Ramsaya przybywa przedstawiciel Karstarków. Przyprowadza Oshę i Rickona Starka.

Jon Snow dokonuje egzekucji buntowników, którzy przeprowadzili na niego zamach, przekazuje rządy nad Nocną Strażą Eddowi Cierpiętnikowi i odchodzi, gdyż jego warta się zakończyła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>