Ogólnopolski Zlot Fanów „Gry o tron” we Wrocławiu – znamy już program!

Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Zlot Fanów „Gry o tron”, który odbędzie się we Wrocławiu podczas Dni Fantastyki. Znamy już program Zlotu, podczas którego organizatorzy gwarantują kilkanaście godzin programu związanego z Pieśnią Lodu i Ognia oraz „Grą o tron”.

 

PROGRAM:

piątek, 26 czerwca

godz. 16.00-18.00
Skałosz Milczanowski- Dlaczego kochamy Tyriona i nienawidzimy Joffreya, czyli bohaterowie „Pieśni Lodu i Ognia”
„Pieśń Lodu i Ognia” obfituje w zróżnicowanych bohaterów. Jednym kibicujemy, innych nie lubimy. Których zaliczasz do której kategorii i dlaczego? Chcesz nam powiedzieć, jak bardzo nienawidzisz Cersei? Od zawsze pragnąłeś podzielić się swoim uwielbieniem względem Aryi? Zapraszam na najlepszą dyskusję o bohaterach Westeros.

godz. 18.00-19.00
Szymon Skrzecz- Konkurs Albo się wie, albo się nie wie
Druga edycja quizu wiedzy z „Pieśni Lodu i Ognia” i serialu „Gra o Tron”.

godz. 19.00-21.00
Co dalej z Grą o tron? – panel dyskusyjny
Połączone siły redakcji piesnloduiognia.pl oraz westeros.pl porozmawiają o tym, co czeka bohaterów w „Wichrach zimy” oraz czego mogą się spodziewać widzowie po szóstym sezonie „Gry o tron”. Odpowiedź „wszystkiego” nasuwa się sama, ale postaramy się rozłożyć ją na czynniki pierwsze.

 

Dni Fantastyki2014
sobota, 27 czerwca

godz. 10.00-11.00
Marcin „Martin” Pawełczyk- Dlaczego pokochałem Sansę Stark?
Sansa Stark jest postacią budzącą skrajne oceny. Od : naiwna, skrajnie głupia i nudna, do zdecydowanie bardziej pozytywnych. Ja, nie od razu, ale pokochałem ją. Za co? O tym na prelekcji.

godz. 11.00-13.00
Bartosz „V” Piotrowski- KONKURS: Valar morghulis, czyli wiedzówka książkowo-serialowa
Jaki jest herb Hightowerów? Kim był Aerys II dla Aegona V? Jaką bitwę przegrał Robert Baratheon? To tylko łatwiejsze z pytań z sagi George`a R.R. Martina. Przyjdź i zobacz, ile tak naprawdę wiesz.

godz. 13.00-14.00
Justyna Iwaniszczuk i Mateusz Pniewski, KN Badaczy Kultury Popularnej „Matriks” Women on Thrones. Rozkład patriarchalnego porządku w uniwersum Gry o tron.
Zapraszamy na wędrówkę po wielkich modelach-konstruktach świata Pieśni Lodu i Ognia. Zatrzymamy się przy modelu surowego ale sprawiedliwego Ojca, który jest gwarantem społecznego i kosmicznego porządku, ale którego w Westeros najwyraźniej… nie ma. Czy w takim wypadku możliwy jest ład w patriarchalnym świecie prozy Martina? Czy może dominującymi wzorcami stały się bogini-Matka i postaci kobiece?

godz. 14.00-15.00
Tomasz „Lord Dowódca” Nowakowski- Humor z Westeros
Admin największego polskiego fanpage`a „Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży” pokaże wam najlepsze internetowe memy (w tym również swoje) oraz odpowie na wasze ewentualne pytania odnośnie prowadzenia strony.

godz. 15.00-17.00 przerwa

godz. 17.00-18.00
Luiza Maćkowiak, Bartłomiej „Robin Blackett” Skałbania – George`a R.R Martina zabawa z konwencją
Autor Pieśni Lodu i Ognia nieustannie trzyma czytelnika w napięciu co do losów bohaterów. Równie brutalnie traktuje konwencje literackie. W świecie Westeros nikt i nic nie jest bezpieczne.

godz. 18.00-19.00
Anna „Czeko” Dymarczyk – Królowe w Pieśni Lodu i Ognia
Daenerys, Cersei, Margaery, Selyse i Jeyne Westerling. Królowe Westeros w większości przypadków są silnymi kobietami, starającymi się o powiększanie swoich wpływów w męskim świecie. Jak działają? Jak reagują na porażki? Co je łączy, a co dzieli? Czy mają jakieś odpowiedniki w naszym świecie? Przeprowadzając bardziej literacką analizę PLiO, postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania.

godz. 19.00-21.00
Teorie spiskowe w Pieśni Lodu i Ognia – panel
Połączone siły redakcji westeros.pl oraz piesnloduiognia.pl zaprezentują teorie, wymyślone przez fanów twórczości Martina. Opowiemy i o teoriach funkcjonujących w fandomie od lat i o pomysłach zupełnie nowych. O teoriach szalonych, z pozoru kompletnie oderwanych od rzeczywistości, a także o tych, których prawdopodobieństwo jest niemal pewne.

 

Ponadto w programie Dni Fantastyki znajdują się kolejne punkty programu związane z Grą o tron:

W sobotę o godz. 14.00 rozpocznie się LARP Pieśni Lodu i Ognia „Wesele”. Organizuje go Bartosz „V” Piotrowski:
Mija kilkanaście lat od Buntu Roberta i obalenia dynastii Targeryenów. Pod panowaniem Roberta Baratheona Siedem Królestw przeżywa ciężki okres. Lordowie muszą zawiązywać sojusze, aby radzić sobie z trudnościami. A jak wiadomo, sojusze zwykle pieczętuje się małżeństwem.

W sobotę o godzinie 17.00 Fajne RPG i Simon Zack zapraszają na spotkanie poświęcone polskiej edycji „Gra o tron RPG”:
A Song of Ice and Fire Roleplaying – Gra o Tron RPG. Pieśni Lodu i Ognia” George`a R. R. Martina nie można odmówić popularności, która od czasu powstania serialu HBO „Gra o Tron” tylko rośnie. Wielu fanów tego uniwersum z pewnością chętnie wcieliłoby się w mieszkańców Westeros, i wzięło udział w wielkich bitwach, mrocznych intrygach czy emocjonujących pojedynkach.

A na koniec dnia, o godz. 22.00 będzie okazja do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego z backstage V sezonu Gry o Tron.
Więcej informacji na temat Dni Fantastyki można znaleźć na oficjalnej stronie konwentu.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku ->

 

 

CK Zamek

 

1 Comment

  1. Czemu niby nienawidzić Cersei? Przecież ona jest genialna :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>