Ósmy sezon „Gry o tron” już od dziś dostępny na Blu-ray i DVD + konkurs

GRA O TRON_PLANSZA

Ten dzień musiał nadejść. Ukoronowaniem kilkunastoletniej przygody z „Grą o tron” jest wydanie ostatniego sezonu na nośnikach umożliwiających oglądanie najsłynniejszego serialu fantasy w historii telewizji w każdym miejscu i w każdym czasie.

4 grudnia premiera 8 sezonu na 4K UHD Blu-ray™, Blu-ray™ i DVD, równolegle ukażą się także Kompletne Kolekcje obejmujące sezony 1-8 serialu oraz wyjątkowe materiały dodatkowe.

Powieści fantasy nie są zbyt często ekranizowane, a w formie aktorskich produkcji telewizyjnych praktycznie nigdy. Nic więc dziwnego, że kiedy telewizja HBO kupiła w styczniu 2007 roku prawa do ekranizacji sagi „Pieśni Lodu i Ognia” jej miłośnicy na całym świecie z niecierpliwością zaczęli oczekiwać na premierę pierwszego odcinka, a na fanowskich forach zawrzało. Forumowicze zrzeszeni w najstarszym polskim forum związanym z twórczością GRRM „Ogień i lód” (wiecie, że w tym roku forum obchodzi 15 urodziny?) potwierdzą, że tak było. Długie dyskusje na temat aktorów, którzy powinni wcielić się w bohaterów. Spory na temat tego, jakie wątki serial pominie, a jakie uwzględni. Precyzyjne wyliczenia, do kiedy Martin powinien napisać „Wichry zimy”, a kiedy wydać „Sen o wiośnie”, żeby zmieścić się ze swoimi książkami przed serialem. Sweet summer child…, chciałoby się westchnąć, wiedząc, jak – zwłaszcza w tej ostatniej kwestii- rozbiegły się przewidywania i rzeczywistość. I niezależnie od ocen wystawianych przez niektórych fanów ostatniemu sezonowi, „Gra o tron” ma stałe zapisała się w historii telewizji i odcisnęła swoje piętno na kulturze masowej.

Przez lata współpracy na planie serialu zarówno aktorzy jak i twórcy „Gry o tron” niezwykle się ze sobą zżyli. Co więcej wokół serialu wyrosła także milionowa społeczność fanów, którzy z zapartym tchem czekali na emisję finałowego sezonu produkcji.

Będzie mi brakować na pewno ludzi z ekipy, przez te lata bardzo się zżyliśmy ze sobą. Ale z drugiej strony, czuję mimo wszystko ulgę, że to już koniec. Serio. Zobacz: serial cieszy się ogromną popularnością, budzi emocje i niezmienne zainteresowanie mediów. Obawiam się, że przy dwunastym sezonie w kolejce do wywiadu ustawiłyby się niedobitki dziennikarzy. Może, jeśli za kilka lat będę bezrobotny, jeszcze pożałuję tych słów, ale decyzja Dana Weissa i Davida Benioffa o zakończeniu w tym momencie wydaje mi się właściwa. Schodzimy ze sceny niepokonani – podsumował decyzję o zakończeniu „Gry o tron” Nikolaj Coster Waldau.

To specyficzne uczucie, bo tak naprawdę nigdy nie wiedzieliśmy, kiedy nasza przygoda z „Grą o tron” dobiegnie końca. Wchodziłam na plan z założeniem, że showrunnerzy w każdej chwili mogą mnie uśmiercić, i pełna obaw otwierałam każdy nowy scenariusz. Wspaniale było dotrwać do finału. Wydawało mi się, że będę dzielna, ale ostatniego dnia zdjęciowego płakałam przez bite dwie godziny. Słyszałam tylko, jak ludzie zaglądali do mnie i mówili: „Dalej płacze” – dodaje Gwendoline Christie.

Tradycyjnie, w wydaniach Blu-ray oraz na DVD fani mogą się spodziewać atrakcyjnych materiałów dodatkowych.

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH BLU-RAY:
– Przewodnik po odcinkach
– Historia i legendy – mitologia Westeros i Essos, opowiadana z różnych perspektyw przez samych bohaterów
– Kiedy nadchodzi zima – wspomnienia zdjęć do monumentalnej „Bitwy o Winterfell”
– Obowiązek to śmierć miłości – twórcy wspominają pracę nad serialem
– 10 komentarzy audio
– Gra o tron: Ostatnia warta – program dokumentujący pracę przy ostatnim sezonie serialu
– Sceny niewykorzystane

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIU DVD:
– Kiedy nadchodzi zima – wspomnienia zdjęć do monumentalnej „Bitwy o Winterfell”
– Obowiązek to śmierć miłości – twórcy wspominają pracę nad serialem|
– 10 komentarzy audio
– Gra o tron: Ostatnia warta – program dokumentujący pracę przy ostatnim sezonie serialu
– Sceny niewykorzystane

Polski dystrybutor „Gry o tron”, firma Galapagos sp. z o.o. z okazji premiery 8 sezonu serialu na Blu-ray i DVD ma dla Was upominek – dwa zestawy DVD z 8 sezonem „Gry o tron”. A my mamy dla Was mały konkurs, w którym do wygrania są właśnie dwa zestawy finałowego sezonu GoT na DVD. Tym razem będzie to konkurs fotograficzny. 

Do aparatów fotograficznych – np. w smartfonach – w zasadzie każdy ma dziś dostęp, a zdjęcia na nasz konkurs możecie wykonywać dowolnym sprzętem: komórką, lustrzanką, tabletem, aparatem analogowym, dronem, bezlusterkowcem, wolna wola. Warunek, musicie być autorami tego zdjęcia. Na konkurs możecie zgłaszać zdjęcia wykonane w ciągu ostatnich dwóch lat, nie nagradzane na innych konkursach fotograficznych.

Zdjęcie musi być w jakiś sposób związane z Grą o tron. Interpretacja zależy wyłącznie od Was. Może to być cosplay, ale też może to być lew przyuważony na fasadzie kamienicy,  pełna dowolność. Wykażcie się inwencją i wyobraźnią :)  – ale wraz ze zdjęciem przyślijcie kilka zdań na temat tego, co fotografia ma wspólnego z „Grą o tron”.
Pamiętając, że to Gra o tron – prace konkursowe nie mogą naruszać ogólnie przyjętych norm moralnych, zasad współżycia społecznego i przepisów obowiązującego prawa.

Jeden autor może nadesłać dowolną ilość prac, ale jeden autor może wygrać tylko jedną nagrodę. Wiek uczestników – od 13 roku życia. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, nagród konkursowych nie wysyłamy za granicę.

Konkurs rozpoczyna się 4 grudnia 2019 roku i trwa do 30 grudnia 2019 roku.
Zgłoszenia konkursowe wyłącznie na adres mailowy: redakcja@piesnloduiognia.pl z tematem „konkurs fotograficzny”.
Rozstrzygnięcie do 10 stycznia 2020.

Wszelkie pytania i wątpliwości rozstrzygamy w komentarzach pod tym postem.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i życzymy powodzenia :)

 

 

źródło: materiały dystrybutora

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>