Pierwszy tom dziejów Targaryenów być może w przyszłym roku pojawi się w księgarniach

okładka book of swords

George Martin informując na swoim blogu o rozpoczęciu przedsprzedaży tomu opowiadań „The Book of Swords” (zawierającego oczywiście jego nowelę ze świata Westeros) zapowiedział kolejną książkę. Niestety nie będą to „Wichry zimy”, nad którymi prace nadal trwają.

Martin odniósł się do krążących po internecie plotek na temat stanu zaawansowania prac nad „Wichrami zimy”. Zarówno głosy twierdzące, że książka jest już napisana a jej autor czeka na dogodny moment na jej opublikowanie, jak i opinie iż Martin nie napisał jeszcze nic podsumowane zostały krótko: idiotyzm i kłamstwo (Martin sam przyznał, iż trudno mu osądzić, która z plotek jest bardziej absurdalna). Prace nad „Wichrami zimy” nadal trwają, nadal od ukończenia dzieła dzielą Martina miesiące, są takie dni w których pracuje mu się nad szóstym tomem lepiej, są takie w których pracuje mu się gorzej i to w zasadzie wszystko co na temat „Wichrów zimy” ma na chwilę obecną do powiedzenia.

Dobra wiadomość dla czytelników jest natomiast taka, że George Martin zamierza wcielić w życie plan wydania drukiem historii wymyślonej krainy, jaką jest Westeros z przyległościami. Historia żartobliwie nazywana przez autora GRRMarillion trafi na księgarskie półki prawdopodobnie pod tytułem „Fire and Blood”. Skojarzenia z zawołaniem rodowym Targarynów są jak najbardziej na miejscu, bowiem książka ta będzie w większości dotyczyła historii smoczego rodu.
Martin stwierdza, że materiałów ma tyle, iż prawdopodobnie całość zostanie rozbita na dwa tomy. Pierwszy, w większości już napisany, zawierać będzie historie od Podboju Aegona Zdobywcy do czasów Aegona III (Aegon the Dragonbane). Znajdziemy tam szczegółowo opisaną wojnę domową Targaryenów (Taniec smoków), pojawią się również bardziej rozbudowane opowieści które już mieliśmy okazję przeczytać w antologiach o Niebezpiecznych kobietach i Łotrzykach.
Drugi tom historii Targaryenów nie jest jeszcze napisany, a będzie obejmować czasy od Aegona III do Rebelii Roberta. Innymi słowy możemy liczyć na znacznie bardziej rozbudowane historie znane ze „Świata Lodu i Ognia”. Trudno w tej chwili jednoznacznie stwierdzić, czy publikacja ta ma związek z planowanymi przez HBO produkcjami, ale nie jest to chyba wykluczone.

Jeśli chodzi o planowaną datę wydania kompendium „FIRE AND BLOOD” Martin szacuje że może to być druga połowa 2018 roku lub początek 2019. Autor „Gry o tron” nie jest w stanie w tej chwili ocenić, czy w księgarniach pierwsza pojawi się pozycja „Ogień i krew” czy „Wichry zimy”, ale mamy niezerową szansę na to, że w 2018 roku otrzymamy książkę związaną z Westeros. A może nawet dwie, kto wie? – kończy optymistycznie Martin.

Więcej na temat „The Book of Swords” tutaj.
źródło: http://grrm.livejournal.com/
(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>