Pieśń Lodu i Ognia na łódzkim Kapitularzu

kapitularz 2015 logo

W dniach 25-27 września w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz 2015. W programie nie mogło zabraknąć punktów poświęconych Pieśni Lodu i Ognia oraz serialowi „Gra o tron”.

W piątek o godz. 19.30 Michał „Consvl” Sitkiewicz zaprasza na Kalambury Lodu i Ognia.

W sobotę o godz. 12.00 z Michałem Jakuszewskim rozmawiać będzie Joanna Wonko-Jędryszek (SemiVowel). Zapewne oprócz pytań związanych z pracą tłumacza pojawią się pytania o premierę szóstego tomu sagi Pieśń Lodu i Ognia…

Festiwal Fantastyki Kapitularz

Następnym punktem programu adresowanym do fanów prozy G. R. R. Martina jest panel dyskusyjny „Kobiecość w Pieśni Lodu i Ognia” (sobota, godz. 13.00)
George R.R. Martin ma talent nie tylko do snucia wielowątkowych intryg, lecz także tworzenia skomplikowanych, niejednoznacznych i zapadających w pamięć bohaterów. Podczas tego panelu skupimy się na żeńskich postaciach z „Pieśni Lodu i Ognia”. Rozmawiać będziemy o m.in. tym, jaki model kobiecości dominuje w Westeros i jak wpisują się w niego poszczególne bohaterki.

O godzinie 14.00 w sobotę rozpocznie się kolejny tematyczny panel. Po punktach poświęconych literaturze czas zająć się serialem. „Gra o tron” już teraz zalicza się do najwybitniejszych fantastycznych produkcji, wyznaczyła zupełnie nowy poziom jakościowy w serialach fantasy, a zarazem budzi gorące emocje i wzbudza niemałe kontrowersje. I właśnie kontrowersjom wokół piątego sezonu serialu poświęcony będzie ten panel.
„Kapitularz 2015″ odbędzie się w XXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Haliny Poświatowskiej w Łodzi, przy ul. Czajkowskiego 14.
Bilet wstępu na cały Festiwal kosztuje 40 zł, bilety jednodniowe to 20 zł (piątek), 30 zł (sobota) i 10 zł (niedziela).

Więcej informacji na stronie konwentu: http://kapitularz.pl/

 

(AW)
fot. materiały prasowe Festiwalu Fantastyki Kapitularz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>