Polskie wydanie antologii „Księga mieczy” z opowiadaniem G.R.R. Martina już w marcu

ksiega mieczy zysk i sk

W październiku ukazała się antologia „The Book of Swords”, zawierająca między innymi opowiadanie George’a Martina ze świata Lodu i Ognia. Na polski przekład nie musieliśmy czekać zbyt długo, wydawnictwo Zysk i Spółka zapowiedziało premierę „Księgi mieczy” na 12 marca 2018 r.
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, Martin tym razem nie napisał wstępu do antologii. Autor oświadczył, że skupia się tak dalece na pracy nad „Wichrami zimy”, że do czasu ukończenia szóstego tomu jego aktywność wydawnicza będzie znacznie ograniczona. W antologii znajdziemy nowe, dotychczas nie publikowane opowiadania takich gwiazd fantastyki jak Scott Lynch czy Robin Hobb, zaś George Martin po raz kolejny zabierze czytelników w odległą przeszłość Westeros, snując opowieść o konflikcie synów Aegona I Targaryena.

 

 

źródło: Zysk i S-ka
(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>