Rycerz Siedmiu Królestw – wydanie ilustrowane w sprzedaży od 11 grudnia

rycerz siedmiu królestw

Wydawnictwo Zysk i Spółka zapowiedziało na 11 grudnia ilustrowane wydanie „Rycerza Siedmiu Królestw”. Jest to zbiór trzech opowiadań G.R.R. Martina, których akcja dzieje się na kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z „Gry o tron”.

Głównym bohaterem opowieści jest Dunk, młody chłopak wkraczający w dorosły świat i stawiający pierwsze kroki w rycerskim życiu. Towarzyszy mu giermek, którego prawdziwa tożsamość okazuje się dla czytelnika pewnym zaskoczeniem. W opowiadaniach pojawia się również wielu bohaterów z rodów doskonale znanych z Pieśni Lodu i Ognia, Tagaryenowie żyją i mają się dobrze władając Westeros, a jedyną postacią która pojawiła się później w sadze jest nieznośny chłopczyk, Walder Frey.

Rok temu ukazała się ilustrowana edycja „Gry o tron” i było to bardzo udane wydanie. Znakomite grafiki, przygotowane specjalnie na potrzeby tego wydania oraz pozyskane od twórców wcześniejsze prace dały w efekcie produkt wysokiej jakości. Portrety bohaterów odbiegały od serialowego wizerunku, ale nie jest to absolutnie zarzutem. Wydawnictwo zadeklarowało, że jeśli pojawią się kolejne ilustrowane tomy Pieśni Lodu i Ognia to chętnie wydadzą je na polskim rynku.
Grafiki przygotowane dla „Rycerza Siedmiu Królestw” już przed wieloma miesiącami zachwyciły George’a R. R. Martina, który niejednokrotnie polecał na swoim blogu ilustrowane wydanie. Sam „Rycerz” jest zbiorem od którego można rozpocząć znajomość z twórczością Martina. Przeznaczony także dla młodszego czytelnika zawiera w sobie wszystkie emocje i zwroty akcji, za które odbiorcy pokochali George’a Martina.
Premiera 11 grudnia 2017 r.

 

Przeczytaj też: Do księgarń trafia „The Book of Swords” a Martin zapowiada przerwę w pracach nad antologiami

 

 

źródło: Wyd. Zysk i Spółka
(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>