W przyszłym miesiącu George R. R. Martin zawita do Europy

worldcon Helsinki

Mniej niż trzy tygodnie dzielą nas od 75 WorldConu, który w tym roku odbędzie się w Helsinkach. Dla wielbicieli Pieśni Lodu i Ognia istotną informacją jest potwierdzony od wielu miesięcy udział George’a R.R. Martina w tym konwencie.

WorldCon rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa do 13.08 W tym roku gościem honorowym imprezy jest Walter Jon Williams, autor m.in. „Aristoi”, ale na liczącej sobie dobrze ponad sto nazwisk liście osób które potwierdziły swój udział w WorldConie znajdziemy takich tuzów fantastyki jak Joe Abercrombie, Ian Watson, Robert Silverberg, Scott Lynch i G.R.R. Martin.

Martin zapowiedział już na swoim blogu, że będzie tam przez cały tydzień. Jeśli ktoś chciałby zdobyć jego autograf to musi się uzbroić w cierpliwość i liczyć na łut szczęścia, gdyż zgodnie z deklaracją GRRM będzie podpisywał książki tylko w zaplanowanych miejscach i o określonych w programie godzinach. Martin prosi, by go nie ścigać z prośbą o podpis po zakończonych panelach, w których będzie brał udział, podczas posiłków, gali Hugo Awards i w innych, zdecydowanie bardziej prywatnych okolicznościach. Autor z góry dziękuje za zrozumienie.

Oprócz Martina do Helsinek zawitają także David Benioff i D.B. Weiss, prawdopodobnie będzie też okazja do spotkania Sibel Kekilli, czyli serialowej Shea.

Bilety dostępne są na stronie WorldConu. Jeśli dotychczas nie braliście udziału w WorldConach to do 24 lipca macie szansę skorzystać ze specjalnej oferty cenowej i kupić bilet na konwent w zasadzie za pół ceny (95-110 euro, przy normalnej cenie 195-215 euro).

Po WorldConie George Martin uda się do Rosji, tam w dniach 18-21 sierpnia weźmie udział w Petersburg Fantastic Assembly.

Udział w tegorocznym WorldConie może być najlepszą okazją do spotkania GRRM dla fanów z Europy Wschodniej i Skandynawii. Prywatnie marzy nam się by przy okazji tego konwentu Martin pochwalił się ukończoną książką (i nie byłby to kolejny tom Dzikich Kart), ale rzeczywistość zapewne sprowadzi nas na ziemię;)

 

(aw)
źródło / foto Worldcon75

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>