Walda Frey

walda frey_small

przydomek: Gruba Walda (Fat Walda)

 

Druga córka Merretta Freya i lady Mariyi z rodu Darrych, wnuczka Waldera Freya, lorda Przeprawy. Żona Roose’a Boltona. Jest otyła, ma niebieskie oczy, jasne włosy i duży biust. Lubi słodycze. W Starciu królów ma piętnaście lat.

 

Starcie królów

Walder Frey postanowił sprzymierzyć się z lordem Dreadfort i przypieczętować sojusz małżeństwem Roose’a z Freyówną. Lord Przeprawy obiecał, że oblubienica dostanie w posagu tyle srebra, ile sama waży, dlatego lord Bolton wybrał najtęższą kandydatkę.

Po ślubie Walda została w Bliźniakach, zaś Roose kontynuował działania wojenne. Gdy stacjonował w Harrenhal, młoda żona często wysyłała do niego listy. Zapewniała męża o swoim oddaniu, prosiła, by szybko wrócił i obiecywała, że urodzi mu synów. Lord Bolton nawet nie czytał tych wiadomości i kazał je palić.

 

Nawałnica mieczy

Walda była wśród gości na weselu Edmure’a Tully’ego i Roslin Frey. Opowiadała o swoim małżeństwie i o tym, jak bardzo się cieszy, że nie została starą panną. Przed pokładzinami żartowała z Edmure’a.

walda frey

 

Taniec ze smokami

Walda przyjechała na Północ wraz z mężem i narzeczoną pasierba. Lord Bolton z czasem polubił swoją żonę, przede wszystkim ze względu na entuzjazm, jaki okazywała podczas intymnych zbliżeń.

Lady Bolton gościła na weselu Ramsaya i „Aryi Stark”. Po uroczystości została w Winterfell. W zamku doszło do serii tajemniczych morderstw. Jedną z ofiar padł Mały Walder, brat Waldy. Gdy przyniesiono jego zwłoki, dziewczyna była akurat w wielkiej sali. Słyszała, jak jej krewni oskarżają o zbrodnię lorda Manderly’ego i widziała, jak Freyowie i zbrojni z Białego Portu zaczęli się nawzajem mordować.

Walda jest w widocznej ciąży.

 

 

autor: Rudbekia
(fot. materiały prasowe HBO)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>