Z dwóch polskich imprez pod szyldem Comic Con pozostała jedna

warsaw comic con

Kilka tygodni temu informowaliśmy na naszym fanpage’u o planowanych na czerwiec dwóch Comic Conach. Oba miały odbyć się w Warszawie w odstępie tygodnia, oba w nazwie miały Comic Con, obie imprezy zapraszały aktorów z „Gry o tron”. Podpowiadaliśmy abyście uważali na jaką imprezę bilet kupujecie, by nie pomylić Comic Conów, ale zdaje się że wczoraj problem sam się rozwiązał. Albo wręcz przeciwnie, bardziej skomplikował.

Polska nie ma szczęścia do Comic Conu, albo to Comic Con nie ma szczęścia do Polski. Pierwsza edycja imprezy miała odbyć się pod koniec ubiegłego roku w Kielcach. Mimo zaangażowania organizatorów coś poszło nie tak i impreza została odwołana, zainteresowani tematem mogą odszukać oświadczenia niedoszłych organizatorów kieleckiego Comic Conu. Wiosną tego roku pojawiła się informacja, że Comic Con jednak w Polsce się odbędzie. Nie w Kielcach, a w Warszawie, nie w listopadzie a w czerwcu i nie jeden ale dwa. Za to organizatorzy obu imprez przy promowaniu swego wydarzenia skupili się na gwiazdach jednego z najpopularniejszych obecnie seriali, czyli „Gry o tron”. Warsaw Comic Con zapewnił sobie obecność serialowego Tywina Lannistera i Melisandre, Comic Con Polska kusił obecnością Podricka Payne i Yary Greyjoy.

Comic-Con Polska, który wedle rozkładu miał odbyć się w dniach 10-11 czerwca, po kilkunastu dniach milczenia na facebooku ogłosił wczoraj, że impreza się nie odbędzie, zaś organizatorzy łączą siły z Warsaw Comic Con (1-4 czerwca, Ptak Warsaw Expo). Początkowo Warsaw Comic Con zdementował tę informację, by następnie potwierdzić, że wszyscy którzy do 15 maja 2017 r. kupili bilety na Comic Con Polska mogą wejść na Warsaw Comic Con, aczkolwiek za rozliczenia dodatkowych atrakcji jakie niektórzy mieli w wykupionym pakiecie odpowiadają organizatorzy Comic-Con Polska. Co mają zrobić osoby które wykupiły bilety na obie imprezy nie wiadomo, gdyż impreza nie została odwołana a przełożona na inny termin, co wedle samych zainteresowanych uniemożliwia zwrot biletów za pośrednictwem systemu sprzedaży biletów. Analogiczny problem mają fani, którzy kupili bilet na obie imprezy, a sądząc z komentarzy na obu Comic Conowych fanpage’ach nie są to przypadki odosobnione, podobnie jak osoby które zabookowały sobie hotele, dojazd i zaklepały urlop w terminie drugiego Comic Conu. Diamenty przeciwko orzechom, że osoba zatrudniona do obsługi social media Comic Con Polska doszła właśnie do wniosku, że jej zarobki są nie do końca proporcjonalne do fali zniechęcenia, z jaką musi się zmierzyć.

Reasumując, Warsaw Comic Con reklamujący się hasłem „Pierwszy Comic Con w Polsce” może sobie spokojnie dopisać na plakatach „i jedyny”. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 czerwca, w najbliższych dniach mamy poznać szczegółowy program. Czy uda się ściągnąć do Warszawy Podricka i Yarę nie wiadomo, dla fanów „Gry o tron” będzie maraton serialowy (najbliższy piątek, sezon szósty), będzie także okazja do zrobienia sobie zdjęcia na Żelaznym Tronie. Do jutra przyjmowane są też zgłoszenia na konkurs cosplayowy Gra o tron.
Z innych tematycznych atrakcji, na Warsaw Comic Con pojawią się polscy pisarze m.in. Andrzej Pilipiuk, Magda Kozak, Jarosław Grzędowicz i Maja Kossakowska.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w imprezie zapraszamy do śledzenia fp Warsaw Comic Con, bowiem sytuacja jest dynamiczna.

 

 

(aw)
fot. materiały graficzne Warsaw Comic Con

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>