Pieśń Lodu i Ognia oraz „Gra o tron” na Coperniconie

toruń

Tradycyjnie końcówka września jest bardzo łaskawa dla konwentowiczów- w dniach 18-20 września równolegle odbywają się się toruński Copernicon oraz zielonogórskie Bachanalia Fantastyczne, a tydzień później w Łodzi ma miejsce Festiwal Fantastyki „Kapitularz”. Na konwentach nie mogło zabraknąć punktów programu poświęconych Pieśni Lodu i Ognia oraz serialowi „Gra o tron”. O Kapitularzu napiszemy za chwilę, a tymczasem w Toruniu polecamy Waszej uwadze następujące prelekcje, konkursy i RPG:

Sobota, 19 września, godz. 18.00 – Merlingi, Smoki i Tajne Loże” czyli najbardziej szalone teorie fandomu martinowskiego.
Jak powiada przysłowie – jeden jeno rzut monetą dzieli wielkość i szaleństwo.
W oczekiwaniu na Wichry Zimy czas zapoznać się z szeregiem paranoicznych wizji, obłąkańczych wywodów i jawnych gwałtów na logice, jakich dopuścili się inni członkowie fandomu martinowskiego… w oczekiwaniu na Wichry Zimy!
Merlingi, kosmici, obfitość czarnych i czerwonych smoków, fałszywe tożsamości Benjena Starka i sekretny los Eddarda Starka gratis!
Prowadzi Wicked Woodpecker of Westeros.

Sobota, 19 września, godz. 19.00 - Spiski Westeros – dyskusja pełna spoilerów PLiO.
Teorie spiskowe w świecie „Pieśni Lodu i Ognia” George’a R. R. Martina, czyli co też udało się czytelnikom dotąd wytropić? Śledztwo w pytaniach i odpowiedziach.
Prowadzi Maegi

Sobota, 19 września, godz. 20.00 – Od Berica do Tyriona, czyli dlaczego warto mieć przy sobie wino?
Przegląd paskudnych ran oraz sposobów leczenia obrażeń w sadze Pieśni Lodu i Ognia George`a R. R. Martina – dyskusja o wojnach, turniejach, polowaniach …i torturach oczyma medyka.
Prowadząca: Maegi

Piątek, 18 września, godz. 18.00 Konkurs wiedzy z „Pieśni Lodu i Ognia” G.R.R. Martina
Jeśli potrafisz przebudzony w środku nocy wyrecytować wszystkich królów z dynastii Targaryenów, jeśli odróżniasz zapach łez Lys od woni ametystów z Ashaii, jeśli pamiętasz szczegóły afery Arbor Gold… – oto czas byś stanął w szranki z podobnymi Tobie zuchami (którzy też nie pamiętają jak miał na imię szesnasty syn Waldera Freya).
Zakres wymaganej wiedzy obejmuje „Pieśń Lodu i Ognia” i „Rycerza Siedmiu Królestw”.
Prowadzący: Wicked Woodpecker of Westeros

Sobota, 19 września, godz. 14.00 Kalambury – „Gra o tron” oraz „Pieśń Lodu i Ognia”
Słowa to wiatr. Liczą się gesty! W tej grze zwyciężasz albo… dobrze się bawisz.
Prowadzący: Maegi

Niedziela, 20 września, godz. 12.00 Konkurs wiedzy o serialu „Gra o Tron”
Quiz będzie wymagał od uczestników znajomości ekranizacji sagi George`a R. R. Martina – padną pytania m.in. o wydarzenia, postacie, lokacje i cytaty z produkcji HBO. Oglądasz serial? Lubisz „Grę o Tron”? Zawalcz o zwycięstwo!
Prowadzący: Maegi

Sobota, 19 września, godz. 10.00, GOTRPG – prezentacja systemu
Pieśni Lodu i Ognia” George`a R. R. Martina nie można odmówić popularności, która od czasu powstania serialu HBO „Gra o Tron” tylko rośnie. Wielu fanów tego uniwersum z pewnością chętnie wcieliłoby się w mieszkańców Westeros, i wzięło udział w wielkich bitwach, mrocznych intrygach czy emocjonujących pojedynkach. Będzie to wkrótce możliwe i w Polsce, ponieważ za sprawą wydawnictwa FajneRPG pojawi się na naszym rynku gra fabularna osadzona w tym uniwersum! Przyjdź na spotkanie aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej polskiej edycji „Gry o Tron”!
Prowadzący: Krzysztof Zięba

Sobota, 19 września, godz. 15.00 Mafia GoT
Wciel się w jednego z bohaterów „Gry o tron” i dopilnuj, aby to Twój ród miał przedstawiciela na Żelaznym Tronie. Rozgrywka inspirowana popularną Grą w Mafię, przeznaczona dla dużej liczby graczy. Valar Morghulis.
Prowadzący: Agata „eV” Dalach

 

Więcej informacji o imprezie oraz pełen program dostępny jest na stronie konwentu.

 

(aw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>