Willas Tyrell

Najstarszy syn Mace’a Tyrella, brat Garlana, Lorasa i Margaery, dziedzic Wysogrodu.

Po wypadku podczas turnieju kuleje na jedną nogę. Interesuje się hodowlą ogierów, psów myśliwskich i jastrzębi.

Jak dotąd nie pojawił się osobiście w sadze.

 

Przedakcja

Willas jako młody giermek brał udział w swoim pierwszym turnieju. Podczas potyczki z Czerwoną Żmiją z Dorne uległ wypadkowi – Oberyn trafił go w napierśnik, a gdy Willas spadał z konia, jego noga uwięzła w strzemieniu. Rumak przygniótł chłopaka. Maester przysłany przez Oberyna uratował kończynę, jednak od tego dnia Willas jest kulawy. Martell uważa, że Willas był zbyt młody i zbyt niedoświadczony, by brać udział w turnieju rycerskim, ale jego ojciec nalegał na udział syna w rycerskiej rywalizacji.

Willas jest dobrym bratem. Gdy Margaery była młodsza czytał jej książki i rysował gwiazdy. Olenna Tyrella mówi o nim, że to kochany i mądry chłopak.

 

Nawałnica mieczy

Tyrellowie planują wydać Sansę za dziedzica Wysogrodu, ale Lannisterowie są szybsi – doprowadzają do małżeństwa Sansy z Tyrionem Lannisterem.

Lannisterowie zamierzają ożenić Willasa z Cersei. Tywin przedstawia tę propozycję Mace’owi, który wydaje się być do niej przychylnie nastawiony, ale zmienia zdanie po rozmowie z Królową Cierni. Wedle Varysa, Olenna miała rzec, że Cersei jest zbyt stara i zbyt zużyta dla jej drogiego wnuka.

 

Uczta dla wron

Willias listownie informuje swoją siostrę o ataku Żelaznych Ludzi na Reach oraz o mianowaniu przez Eurona Greyjoya własnych tarczowych lordów. Dziedzic Tyrellów organizuje obronę swych ziem.

 

(aw)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>