Odcinek 6- Krew mojej krwi

game-of-thrones-season-6 poster

Gra o tron, sezon VI, odcinek 6
Krew mojej krwi
(ang. Blood of my Blood)

Meera ucieka wraz z Branem przed poddanymi Nocnego Króla. Chłopak leży nieprzytomny na noszach i ma wizje, w których historia przeplata się z doświadczeniami jego życia. Meerze udaje się doprowadzić Brana do przytomności, ale w tym momencie doganiają ich nieumarli. Od śmierci ratuje ich interwencja tajemniczego jeźdźca, który za pomocą ognia pokonuje przeciwników.

Sam z Gilly i małym Samem docierają do posiadłości rodu Tarlych. Matka i siostra Sama przyjmują gości bardzo serdecznie. Sam przestrzega Goździk, by nie wspominała o swoim pochodzeniu, gdyż jego ojciec nienawidził dzikich. Opinia ta potwierdza się podczas wieczornego posiłku. Lord Tarly orientuje się, że Goździk pochodzi zza Muru. Obraża dziewczynę i syna, ale ostatecznie zgadza się wychować małego Sama i dać Goździk pracę w kuchni, pod warunkiem że Sam Tarly więcej nie odwiedzi Horn Hill. W nocy Sam żegna się z Goździk, ale po chwili wraca i oznajmia, że wspólnie opuszczają jego rodzinny dom. Sam zabiera Jad Serca, rodowy miecz z valyriańskiej stali.

Tommen w rozmowie z Wielkim Wróblem wyraża obawy o bezpieczeństwo Margaery podczas pokutnego marszu. Duchowny uspokaja młodego króla i pozwala mu spotkać się z żoną. Tommen jest zaskoczony przemianą jaką przeszła Margaery.

Arya kolejny raz ogląda sztukę wystawiają na ulicach Braavos. Jako jedyna z publiczności śmieje się ze śmierci Joffreya, ale też pierwsza zaczyna oklaskiwać lady Crane. Pod koniec spektaklu dziewczynka zakrada się za kulisy i wlewa truciznę do rumu lady Crane. Aktorka zauważa Aryę i przekonana, że to kolejna osoba zafascynowana teatrem i aktorstwem rozmawia z nią o przedstawieniu. Gdy lady Crane próbuje wypić kieliszek zatrutego rumu, Arya wytrąca jej naczynie z ręki i przestrzega przed fałszywą koleżanką z aktorskiej trupy. Przygląda się temu Waif. Arya udaje się na miejsce, gdzie ukryła swój miecz. Waif informuje Jaqena o wyniku próby, a Jaqen zezwala jej na zabicie Aryi.

Margaery ma obyć marsz pokutny. Przyglądać się temu będą tysiące mieszkańców Królewskiej Przystani. Mace Tyrell przyprowadził wojsko, by zapobiec hańbie córki, wspiera go Jaime Lannister, ale Wielki Wróbel kolejny raz okazał się lepszym politykiem i doprowadza do pojednania Wiary i Korony.
Tommen dymisjonuje Jaimego ze stanowiska lorda dowódcy królewskiej gwardii.

Walder Frey zamierza odzyskać Riverrun zdobyte przez Blackfisha.
Z tym samym zadaniem zostaje wysłany Jaime Lannister.

Tajemniczym wybawcą Brana i Meery jest Benjen Stark.

Daenerys wygłasza płomienne przemówienie, w którym zachęca Dothraków by wraz z nią podbili Westeros, realizując obietnicę złożoną przed kilku laty przez khala Drogo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>