To już oficjalne: Tylko siedem odcinków w siódmym sezonie

hbo iron throne

HBO potwierdziło oficjalnie informację, jaka od kilku tygodni przewijała się przez fanowskie serwisy. Siódmy sezon „Gry o tron” będzie liczył siedem odcinków. Zdjęcia rozpoczną się później niż zwykle, a premiera kolejnego sezonu planowana jest na lato 2017.
Od dłuższego czasu twórcy serialu podkreślali w wywiadach, że stopień komplikacji wątków w „Grze o tron” oraz konieczność ponoszenia coraz większych nakładów finansowych na produkcję kolejnych sezonów wymuszą w końcu pewne okrojenie liczby odcinków w sezonie. Po sześciu sezonach liczących po dziesięć odcinków każdy nadszedł czas na zmiany i już wiadomo na pewno, że sezon siódmy zamknie się w siedmiu odcinkach.

Przeczytaj także: Podsumowanie sezonu szóstego

Nowy sezon nie tylko będzie krótszy od swych poprzedników, ale i jego premiera nastąpi później niż zwykle. Twórcy serialu wskazują, że zima w końcu nadeszła do Westeros, zatem konieczne staje się zrezygnowanie ze słonecznych plenerów na rzecz klimatów bardziej deszczowych lub wręcz mroźnych. Oczywistym ułatwieniem dla osób pracujących przy „Grze o tron” jest wykorzystanie naturalnych warunków pogodowych, stąd też później niż w poprzednich latach rozpoczną się prace nad kolejnym sezonem. Konsekwencją tego będzie późniejsza premiera serialu, na chwilę obecną nie jest znana konkretniejsza data, HBO ogranicza się do lakonicznego stwierdzenia „lato 2017″.

 

źródło: WatchersontheWall.com

(aw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>